Sukces Zuzanny.
W imieniu Stowarzyszenia Talent gratulacje sukcesu, jakim jest udział uczennicy z naszej szkoły - Zuzanny Ohlaszeny w finale międzynarodowego konkursu programistycznego Creative Baltie 2013, który odbył się 30.11.2013 w Brnie.

Lekcja otwarta dla rodziców.

Zapraszam serdecznie Rodziców na lekcję języka angielskiego dla uczniów:

klasy 2b - dnia 11 grudnia (środa) o godz. 7:50-8:45

klasy 1b - dnia 12 grudnia (czwartek) o godz. 14:25-15:10

Nauczyciel języka angielskiego - Bernadetta Utzig

Próbne egzaminy dla Klas III PG4.

Harmonogram organizacji próbnych egzaminów gimnazjalnych dla klas III
w PG4 w roku szkolnym 2013/2014.

•  10.12. 2013 roku (wtorek)  -  część humanistyczna
  • 11.12. 2013 roku (środa)  -  część matematyczno-przyrodnicza
  • 12.12. 2013 roku ( czwartek)  -  część : język obcy

Uczniów obowiązuje strój galowy, legitymacja i identyfikator.

Uczniowie, którzy wcześniej napiszą testy pozostają w salach pod opieką nauczycieli.

Po egzaminach  uczniowie uczą się zgodnie z planem  od piątej godziny lekcyjnej.

uczniowie kl. I i II gimnazjum  uczą się  zgodnie  z  planem
uczniowie kl. III gimnazjum  przychodzą do szkoły na godzinę 8:30.

SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE Z FIZYKI

Grzegorz Pieczara oraz Karol Szuster z klasy 3A naszego gimnazjum zajęli III miejsce  w Powiatowym Konkursie z Fizyki dla Szkół Średnich i Gimnazjów o Puchar Przechodni Dyrektora PCE - „Fizyka w eksperymencie uczniowskim". Byli również najlepszym zespołem z gimnazjum.

Uczniowie doskonale zaprezentowali i wyjaśnili dwa doświadczenia: „Demonstracja linii pola elektrostatycznego" oraz „Czy pole elektrostatyczne może wykonać pracę".

Otrzymali wspaniałe nagrody książkowe, a gratulował im Pan Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego.

Opiekun

Anna Oprządek

PROJEKT NIEBO, SZTAFETA KULINARNA

Uczennice naszej szkoły - Izabela Jakubczyk, Natalia Szczurek, Julia Zasada, wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt. „Niebo" organizowanym przez Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini. W ramach projektu odbyły się zajęcia i warsztaty w pracowni fizycznej na temat Układu Słonecznego i powstania wszechświata. Uczennice  w pracowniach języka angielskiego i niemieckiego poszerzały słownictwo dotyczące planet i innych obiektów kosmologicznych. Kreatywnością należało się wykazać przy tworzeniu kosmicznej fryzury w pracowni fryzjerskiej oraz plakatu odwzorowującego budowę Układu Słonecznego wykonywanego z ziaren i zbóż w pracowni gastronomicznej.

Iza, Natalia i Julia wzięły również udział w „I Sztafecie Kulinarnej dla Gimnazjów Powiatu Chrzanowskiego". Rozwiązywały miedzy innymi zadania dotyczące zdrowego żywienia i udzielania pierwszej pomocy.

Wszystkie zadania wykonały znakomicie i zajęły I miejsce!!

Opiekun: Anna Oprządek

Zapraszamy do udziału w XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Poezji I Prozy w Języku Shakespeare`a

Cele Konkursu:

1.    Zainteresowanie literaturą angielską I anglojęzyczną dzieci I młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych I ponadgimnazjalnych;

2.    Upowszechnianie literatury anglojęzycznej zarówno  klasycznej jak i współczesnej;

3.    Przypominanie doskonałych tłumaczeń z języka angielskiego;

4.    Podnoszenie kultury słowa dzieci I młodzieży;

5.    Promocja I pomoc utalentowanej językowo I artystycznie młodzieży szkolnej;

6.    Stwarzanie warunków do poczucia bliskości z literaturą i kulturą angielską i anglojęzyczną.

Od 1 stycznia 2014 dziennik elektroniczny.

Korzyści dla Rodziców i Uczniów

- lepszy kontakt ze szkołą

- poprawa wyników dziecka dzięki lepszemu monitorowaniu postępów nauki

- poprawa frekwencji dziecka dzięki możliwości kontrolowania jego nieobecności

KONKURSY FILMOWE

Nakręć krótki film "Lepiej z Lay's"

W puli do wygrania 29 000 złotych

Zgłoś swój film i wygraj atrakcyjne nagrody finansowe, w tym nagrodę główną o wartości 10 000 złotych.

Szczegóły na stronie organizatora.

Nikon Film Festival

W puli do wygrania 22 500 złotych

Szczegóły na stronie organizatora.

Próbny sprawdzian z OPERONEM

W czwartek 09.01.2014 o godzinie 9:00 uczniowie klas VI przystępują do próbnego sprawdzianu szóstoklasisty z OPERONEM.

Uczniowie klas VI przychodzą do szkoły na godzinę 8:45. Wchodzą do sal egzaminacyjnych 10 minut przed rozpoczęciem sprawdzianu.