MISTRZOWIE KODOWANIA-bo każdy może być programistą.

Rozpoczynamy realizację projektu "Mistrzowie kodowania". Pierwszym językiem, którego dzieci będą się uczyć w ramach programu, jest Scratch. Przewidziany jest dla uczniów klas IV-VI.

Panie Feć i Susuł zgłosiły do I edycji Mistrzów Kodowania naszą szkołę. Wraz innymi nauczycielami podczas szkolenia w Krakowie poznały tajniki programowania w języku Scratch. Teraz z uczniami poprowadzą zajęcia z programowania.

SZKOLNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

Odbędą się dn.26.02.2014/środa /

Szkoła Podstawowa  godz. 9.45-10.30  sala 5a

Gimnazjum  godz.10.40-11.25  sala 5a

Uczestnicy  konkursu rozwiązują test pisemny .                                                           Warunkiem uczestnictwa jest pisemna  zgoda  rodziców.                                    Czteroosobowa drużyna będzie reprezentować szkołę podczas Gminnych Eliminacji OTWP .

Zgłoszenia przyjmuje p. Małgorzata  Grzybek w pok.4e/w-f/

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Dzień Bezpiecznego Internetu, który w 2014 r. obchodzić będziemy 11 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet". Nasza szkoła już po raz piaty weźmie udział w tej kampanii.
Oto nasze inicjatywy:
  • Umieszczenie bannera DBI 2014 na szkolnej stronie internetowej.
  • Konkursy graficzne: na plakat, zakładkę do książki, komiks, filmik reklamujący bezpieczeństwo w sieci zgodnie z aktualną myślą przewodnią kampanii.
  • Przeprowadzenie w ramach DBI kursów w formie e-learningu dla uczniów klas SP 8 IV-VI i PG.
  • Przeprowadzenie zajęć pt. „Dzień z życia", poświęconych problemowi nadmiernego korzystania z Internetu dla klas III.
 Prace konkursowe proszę składać do dnia 18.02.2014 r. do nauczycieli H.Feć i B.Susuł.

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PŁYWANIU INDYWIDUALNYM I DRUŻYNOWYM

Aż 18 uczniów SP 8 awansowało do indywidualnych zawodów pływackich na szczeblu wojewódzkim! Drużynowo też byliśmy najlepsi -sztafeta dziewcząt i sztafeta chłopców awansowały do zawodów wojewódzkich zdobywając pierwsze miejsca w powiecie. czytaj więcej

Wycieczka do Pragi
Planowana wycieczka do Pragi (Czechy) klas gimnazjalnych  - 2A i 2B z udziałem uczniów innych klas gimnazjalnych odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2014r.
Koszt wycieczki 500zł. Prosimy o wpłacanie kolejnych rat za wycieczkę.
Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego ZUCH
19 marca br. planowany jest w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego ZUCH dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.
Wszystkich chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do organizatora konkursu w szkole- p. Marty Szostek-Trzep lub innych nauczycieli języka angielskiego.

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego OLIMPUS

Konkurs odbył się 9.01.2014 i wzięło w nim udział 44 uczniów z SP8  i PG4.