Uwaga

Konkurs języka angielskiego „Albus" dla uczniów klas IV-VI SP8  oraz I-III PG4 odbędzie się w piątek 09 maja 2014 o godzinie 8:00 w salach 9c, 10c, 11c.

Wycieczka do Pragi.
Zapraszamy rodziców, uczniów wyjeżdżających na wycieczkę do Pragi, na zebranie, które odbędzie się 12 maja 2014 r w sali 6b o godz. 17:00.
                                                                    A. Oprządek, M. Szostek-Trzep
DZIEŃ OTWARTY W ZS1

W dniu 20 maja od godz. 16-18 w Zespole Szkół nr 1 odbędzie się "Dzień Otwarty" dla rodziców.

Sprawdzian dla klas IV i V

20 maja 2014r. / wtorek/ uczniowie kl. 4 i 5 piszą próbny sprawdzian. Uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 7.45  są odbierani z szatni przez nauczycieli, pracujących w komisjach i zaprowadzani do klas, w których piszą od godziny 8.00 próbny sprawdzian.

Sukces Pawła Paprockiego
Paweł Paprocki - uczeń klasy 6b otrzymał Wyróżnienie w finale XXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Nowym Sączu. Konkurs odbył się 15.05.2014 r. w Miasteczku Galicyjskim (Nowy Sącz,ul. Lwowska 2
Gratulacje!

Zielona Szkoła

Zebranie z rodzicami uczniów wyjeżdżających na Zieloną Szkołę do Sarbinowa odbędzie się 20 maja o godz. 17.30

Rajd Rowerowy z okazji Dnia Dziecka – 1 czerwca 2014
W imieniu Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów zapraszam nauczycieli i uczniów na organizowany przez nas rajd rowerowy, który będzie jedną z imprez Dni Chrzanowa. Trasa rajdu prowadzi przez malownicze tereny Gminy Chrzanów, a na uczestników czekają liczne atrakcje i nagrody, w tym dwa rowery! Udział w rajdzie jest bezpłatny, uczestnikom zapewniamy ubezpieczenie i ciepły posiłek na mecie.

Wizyta uczniów z Anglii w naszej szkole.
W związku z odbywającymi się w dniach 24-26 czerwca Międzynarodowymi Mistrzostwami Ziemi Chrzanowskiej  w szachach klasycznych organizowanymi przez UKS przy SP 8, w naszej szkole będą przebywać uczniowie z Anglii z English Junior Chess Squad. Poza udziałem w turnieju 26.06. w poniedziałek wezmą udział w spotkaniach z uczniami całego Zespołu Szkół nr 1, wspólnych lekcjach z fizyki, języka polskiego, matematyki oraz zajęciach sportowych a wieczorem w dyskotece szkolnej. We wtorek 27.06. przed południem będą mieli okazję zobaczyć ogólnoszkolne wybory na szkolnych mistrzów w IX kategoriach, a po południu pojadą zwiedzać Kraków i Kopalnię Soli w Wieliczce.

Pojekt trzymaj formę
Uczniowie klas II gimnazjum brali udział w projekcie "Trzymaj formę".

Program edukacyjny „TRZYMAJ FORMĘ!” organizowany na poziomie krajowym przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców i został zatwierdzony do realizacji przez Głównego Inspektora Sanitarnego 9 listopada 2006 roku. Realizacja programu uwzględnia kierunki działań określone przez Światową Organizację Zdrowia, a także Stanowisko Rządu RP w tym zakresie.

W dotychczasowych edycjach programu „Trzymaj Formę!” wzięło udział łącznie 5215000 uczniów.  Zarówno pod względem liczby uczniów jak i szkół objętych programem jest to największe tego typu przedsięwzięcie edukacyjne w Unii Europejskiej oparte w pełni na partnerstwie publiczno - prywatnym.

Spotkanie z rodzicami.
We wtorek 10 czerwca 2014 o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych  do klasy I SP8.

Harmonogram organizacji próbnych egzaminów gimnazjalnych dla klas I i II w PG4 w roku szkolnym 2013/2014
  • 02.06. 2014 (poniedziałek)  -  część humanistyczna
  • 03.06. 2014 (wtorek)  -  część matematyczno-przyrodnicza

uczniowie kl. I i II gimnazjum  przychodzą do szkoły na godzinę 7:30.
uczniowie kl. III gimnazjum  uczą się zgodnie z planem lekcji

• 04.06. 2014 roku ( środa )  -  część : język obcy

uczniowie kl. I  i II gimnazjum  przychodzą do szkoły na godzinę 8:00.
uczniowie kl. III gimnazjum  przychodzą do szkoły na godzinę 10.40

Uczniowie i nauczyciele wchodzą do sali 10 mi nut przed  rozpoczęciem  próbnego egzaminu.

Nauczyciele odbierają testy o godz. 7:40  w pokoju  nauczycielskim.

Uczniów obowiązuje strój galowy, legitymacja i identyfikator.

Uczniowie, którzy wcześniej napiszą testy pozostają w salach pod opieką nauczycieli

Po egzaminach  uczniowie uczą się zgodnie z planem od czwartej godziny lekcyjnej.

Gminny Przegląd Profilaktyki Uzależnień
W dniu 28.05.2014r. w sali teatralnej MOKSiR w Chrzanowie odbyło się podsumowanie XIII Gminnego Przeglądu Twórczości Profilaktyki Uzależnień ,,Razem przeciw nałogom". Organizatorami przeglądu byli: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zespól Szkół nr 1 w Chrzanowie. Celem
Przeglądu była: promocja zdrowego i wolnego od nałogów życia, propagowanie haseł profilaktyki uzależnień w sposób atrakcyjny dla młodzieży oraz integracja środowisk szkolnych.

Powiatowy Konkurs Literacki

22 maja 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego „PRZEŻYŁAM/EM TU TYLE LAT... WSPOMNIENIA O ZIEMI CHRZANOWSKIEJ" pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Tadeusza Arkita oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Chrzanowskiego Andrzeja Urygi.

Uczniowie z Anglii z English Junior Chess Squad w naszej szkole.
W związku z odbywającymi się w dniach 24-26 czerwca Międzynarodowymi Mistrzostwami Ziemi Chrzanowskiej  w szachach klasycznych organizowanymi przez UKS przy SP 8, w naszej szkole przebywali uczniowie z Anglii z English Junior Chess Squad, nad programem których i stroną językową czuwały przez cały okres pobytu p.Marta Szostek-Trzep i p. Dorota Ślusarczyck-Małecka z pomocą uczniów kl.IIA.