POWIATOWA GIMNAZJADA PŁYWACKA

30 stycznia 2015 roku na Krytej Pływalni „Cabańska Fala" w Chrzanowie prawie 40 zawodników i zawodniczek gimnazjum Powiatu Chrzanowskiego (klas III i młodszych) stanęło na starcie zawodów pływackich rozgrywanych w ramach Gimnazjady Pływackiej. Organizatorami byli: Szkolny Związek Sportowy oraz Zespół Szkół nr 1  w Chrzanowie.

Zawodnicy rywalizowali indywidualnie na dystansie 50m w 4 konkurencjach - stylami: motylkowym, grzbietowym, klasycznym, dowolnym, a także w sztafecie 8x50m. Awans do zawodów wojewódzkich uzyskało w konkurencjach indywidualnych 4 najlepszych zawodników i zawodniczek, a wśród sztafet zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca.
Alwernia ugościła szachistów z powiatu.

Prawie 80 szachistów z powiatu chrzanowskiego wystąpiło w powiatowej Gimnazjadzie i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach. Bezapelacyjnie świetny występ zaliczył Konrad Łyszczarz, który jako uczeń klasy III SP z wynikiem 100 % został mistrzem powiatu chrzanowskiego. Wśród dziewcząt zdecydowanie zwyciężyła Emilia Dyląg z klasy V. Zawody były szansą na spróbowanie sił z ,,zawodowcami" z Chrzanowa dla licznej rzeszy młodych szachistów z Gminy Alwernia. Co wykorzystali licznie przybywając na zawody.
Na finał Wojewódzkich Igrzysk pojadą: Emilia Dyląg (Sp8 Chrzanów), Amelia Pyzio(Sp8 Chrzanów), Marta Mucha (Sp8 Chrzanów), Konrad Łyszczarz(Sp8 Chrzanów), Bartosz Warchoł (Sp Poręba Żegoty), Arek Skorupka (Sp8 Chrzanów). Na Wojewódzkiej Gimnazjadzie walczyć będą: Dorota Żołyniak (PG 3 Chrzanów), Nikola Kozub (PG 2 Chrzanów), Ula Kozub (PG2 Chrzanów) oraz Dawid Skowronek (PG4 Chrzanów), Mateusz Staroń (PG2 Chrzanów) i Łukasz Sobecki (PG4 Chrzanów). Gratuluję!

Dyskoteka karnawałowa

Zabawa dla uczniów klas 4-6 i I-III PG odbędzie się we wtorek 10 lutego od godz. 16:30 do 18:30.

Obowiązuje obuwie zamienne i legitymacja szkolna! Stroje karnawałowe i maski mile widziane! Życzymy udanej zabawy - Zarząd i opiekunowie SzRU.

Osiągnięcia uczniów w Olimpiadzie wiedzy Archimedes Plus Matematyka plus.

7 XI 2014r  31 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Matematyka.plus.

Laureatami zostali uczniowie szkoły podstawowej.Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Laureat I stopnia z wyróżnieniem Arkadiusz Skorupka kl III

Laureat I stopnia                            Zuzanna Gawrońska kl IVa

Laureat I stopnia                             Bartosz Staroń          kl Va

Laureat II stopnia                            Kacper Szczurek      kl Va

Laureat IV stopnia                          Izabela Gawrońska   kl IVa

Laureat IV stopnia                          Ida Ohlaszeny           kl Vc

Laureat IV stopnia                          Amelia Pyzio             kl VIa

Laureat V stopnia                            Dawid Bramowski    Kl VIc

Organizator konkursu Emilia Jaracz, Bożena Trzcionkowska

Dzień otwarty dla rodziców uczniów ZS1.

10.02.2015r. w godz.  16.30 - 18.00 odbędzie się DZIEŃ OTWARTY - zapraszamy RODZICÓW naszych uczniów

I Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim

Zapraszamy uczniów klas IV-VI SP do wzięcia udziału w eliminacjach szkolnych

I Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim, które odbędą się w dniu 23.03.2015.

Zgłoszenia przyjmują organizatorzy konkursu: mgr Marta Szostek- Trzep, mgr Dorota Ślusarczyk- Małecka do dnia 16.03.2015 r.

tekst konkursowy 1

tekst konkursowy 2

Walentynkowa NOC KODOWANIA

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie, postanowili poszukać zagubionego scretchowego serca w noc walentynkową. Poszukiwania rozpoczęli o godzinie 18:00 łącząc się na skype z panem Krzysztofem Jaworskim - reprezentantem organizatora programu Mistrzowie Kodowania, który udzielił dzieciom wielu cennych wskazówek dotyczących programowania i oczywiście życzył powodzenia w poszukiwaniu zagubionego scretchowego serduszka. Po rozmowie nasi dzielni mistrzowie zabrali się ostro do pracy, dzięki której powstały walentynkowe kartki, ciekawe animacje. Wszystkie dzieci doskonale poradziły sobie z duszkami i klockami.

W nocy kodowania uczestniczyło 23 dzieci z klas II, III, IV, V, VI. Pod czujnym okiem swoich pań Brygidy Susuł, Henryki Feć. Uczniowie brali udział w trzech panelach tematycznych: programowanie, zajęcia sportowe, noc filmowa. Julka, dwie Karoliny przygotowały nocne podchody z ciekawymi zadaniami do wykonania. Rozstrzygnięty został również konkurs na najciekawszą scretchową czapkę. Tą konkurencję wygrał Borys z klasy II d.  Programowanie poprzez zabawę cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na bieżąco uczniowie mogli swoje myśli, uczucia zapisywać na tablicy wrażeń.

Galeria i więcej o samym projekcie Mistrzowie kodowania

Kolejna wizyta uczniów z Anglii w naszej szkole.

W dniach 18-19.02.2015 będziemy gościć uczniów z Anglii i ich opiekunów z English Junior Chess Squad.

Będą oni uczestniczyć w Międzynarodowym Turnieju Open FIDE w szachach klasycznych oraz w Międzynarodowym Turnieju Drużynowym w szachach błyskawicznych z okazji XX- lecia UKS przy SP 8 Chrzanów ZS 1 Chrzanów.

ZASADY REKRUTACJI DO ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Wszystkie informacje znajdują się w zakładce
Oferta edukacyjna -->Zasady rekrutacji.