SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

Ilustracja do ulubionej lektury

Wykłady z fizyki na UJ
Uczniowie klas pierwszych PG4 dwukrotnie w tym roku szkolnym uczestniczyli w wykładach w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwsze spotkanie dotyczyło zjawisk fizycznych w niskich temperaturach.
05.04.2016r.- Sprawdzian Kompetencji klas VI

W tym dniu uczniowie klas VI przychodzą do szkoły o godz. 8:30.

I część sprawdzianu (język polski i matematyka) piszą od 9:00 do 10:20, natomiast II część sprawdzianu (język angielski) piszą od 11:45 do 12:30.

Uczniowie do sali egzaminacyjnej mogą wnieść tylko pióro lub długopis z czarnym wkładem oraz dodatkowo na I część sprawdzianu linijkę.

Nie wolno wnosić telefonu ani żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

W tym dniu obowiązuje uczniów strój odświętny.

Wszystkim zdającym życzymy powodzenia!

Warsztaty teatralne
12.04.2016r. - wtorek od 10.00 do 12.00 w sali 24A
odbędą się warsztaty teatralne - opiekun p. Żarek

DZIEŃ OTWARTY
12.04.2016 Dzień otwarty dla ZS1 16:30 - 18:00
Próby do klas sportowych 1 i 4.

Odbędą się 26 kwietnia 2016r. o godzinie 16.30.

W związku z planami utworzenia oddziału sportowego w klasie I oraz w klasie IV w roku szkolnym 2016/17 INFORMUJEMY, że:

W dniu 26 kwietnia 2016 o godzinie 16.30  odbędą się próby sprawności fizycznej dla kandydatów do oddziału sportowego klasy pierwszej oraz klasy czwartej. Prosimy Rodziców o zabranie dla dzieci stroju i obuwia sportowego.

18, 19, 20 kwietnia 2016r .- Egzaminy gimnazjalne
W tych dniach uczniowie klas III PG 4 przychodzą do szkoły o godz. 8:30.

GMINNE ŚWIĘTO WIOSNY"
08 kwietnia 2016 roku w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego organizowanego po raz XVII przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Balinie i Burmistrza Miasta Chrzanowa pod hasłem „BAJKI"- Jean de la Fontaine

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego OLIMPUS – sesja zimowa

Izabela Gawrońska (98%) - klasa 5a

Zuzanna Gawrońska (98%) - klasa 5a

Zofia Trenda (93%) - klasa 6a

Anna Nowak (90%) - klasa 5a

Aleksander Brandys (90%) - klasa 6d

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Wyniki pozostałych uczestników olimpiady u nauczycieli języka angielskiego.

Zachęcamy uczniów SP i PG do zgłaszania się do Ogólnopolskiego Konkursu

Języka Angielskiego ALBUS, który odbędzie się 10 maja br.

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele j. angielskiego do 15 kwietnia.

Wiosenne bransoletki makramowe
Na kolejnych zajęciach z rękodzieła dziewczęta wykonały bransoletki stosując sploty makramowe. Niektórym wystarczyła taśma klejąca przyklejona do stolika, ale bardzo pomocne okazały się wykonane własnoręcznie proste urządzenie (kawałek deseczki i wbitymi w nią gwoździkami) ułatwiające wykonanie równego splotu. Zapraszamy do nas na zajęcia!

I M S w pływaniu

14 kwietnia 2016 roku odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu. Na limanowskiej pływalni spotkały się najlepsze reprezentacje szkół podstawowych z całego województwa małopolskiego. Z naszego powiatu najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci naszej szkoły. Aż 18 z nich zakwalifikowało się  do tego finału.

Konkurs ekologiczny

W związku z realizacją projektu ekologicznego  w ZS1 został przeprowadzony w kwietniu 2016r. konkurs plastyczny promujący  recykling i segregowanie odpadów wtórnych.

W konkursie na plakat wzięli udział uczniowie klas czwartych oraz gimnazjaliści.

Małopolski projekt "Już pływam" - kolejna edycja

Gmina Chrzanów po raz kolejny bierze udział w małopolskim projekcie pn. „Już pływam” realizowanym w ramach zadania pn.” Zagospodarowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży”.

Konkurs „Łamańce Językowe”
W dniu 05.05.2016r. (czwartek)  w bibliotece szkolnej odbędą się eliminacje szkolne do Międzyszkolnego Konkursu Logopedycznego „Łamańce Językowe”.

Zbiórka makulatury

25-29.04.2016./poniedziałek -piątek /

Podpisane, związane paczki będą przyjmowane w sali 3B /pawilon od strony basenu, na parterze/

Poniedziałek  9:45-10:30

Wtorek            12.30-13:15         15:10-16:00

Środa               10:40-11:25         15:10-16:00

Czwartek         8:45-9:35

Piątek              15:10-16:00

W szczególnych przypadkach można indywidualnie ustalić termin i czas dowozu makulatury.Istnieje możliwość oddania makulatury bezpośrednio do Firmy Karat w Trzebini.

Wolne dni w maju
Informujemy, że wolnymi dniami od zajęć dydaktycznych są:
  • 02.05.2016r.
  • 27.05.2016 r.

konkurs

Dla uczniów  SP8 i PG4  !!!

KONKURS na NAZWĘ i LOGO

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa - prolongowanie certyfikatu

"Szkoła Promująca Bezpieczeństwo".  Więcej informacji

Kuba Iwaszkiewicz finalistą.
W konkursie kuratoryjnym „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989”  uczeń klasy IB PG4 Jakub Iwaszkiewicz został finalistą etapu wojewódzkiego. Gratulujemy jemu i opiekunowi p.K.Iwaszkiewiczowi.

Egzamin gimnazjalny

Drugie życie puszki.

Dziś na zajęciach z rękodzieła dziewczęta dały puszkom po mleku "drugie życie". Powstały pojemniki na drobiazgi, skarbonki itp. Wykorzystały rożne materiały: wstążki, tkaniny, okleiny, serwetki, papier ozdobny, sznurki, koronki.

Zobaczcie jak to wyszło!

UWAGA RODZICE

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Szkoły Podstawowej Nr8  z Oddziałam Integracyjnymi
w Chrzanowie  zaprasza rodziców uczniów przyjętych do klasy I-szej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny  2016/2017