UWAGA Rodzice dzieci klas pierwszych
Zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych odbędzie się 4 września o godz. 17,00

Międzynarodowy Dzień Kropki.

Dni wole od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2018/2019

2 listopada 2018r.

10-12 kwietnia 2019r.

15-17 kwietnia 2019r.

2 maja 2019r.

„Bezpieczna droga do szkoły”
7 września br. aktywnie włączyliśmy się do policyjnych działań profilaktycznych „Bezpieczna droga   do szkoły".
ZEBRANIA Z RODZICAMI

Szanowni Rodzice uprzejmie informujemy, że we wtorek
11 września 2018 odbędą się zebrania z rodzicami:

O godz. 16:30 dla rodziców uczniów klas 2-4

O godz. 17:30 dla rodziców uczniów klas 5-8 oraz III gimnazjalnych

O godz. 17:00 dla rodziców oddziałów przedszkolnych (sala 01F)

O godz. 19:00 zebranie wszystkich delegatów Rady Rodziców

(stołówka szkolna)

XI Powiatowy Rajd na Orientację
UWAGA CZŁONKOWIE SZKOLNEGO KOŁA KRAJOZNAWCZEGO PTT!
Dzień Języków Obcych

W ramach Dnia Języków Obcych ogłaszamy szkolny konkurs na plakat pt. „European castles and palaces".

Statut szkoły

Zaproszenie
"Zapraszam rodziców, którzy mają dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności na spotkanie we wtorek 18.09.2018 r. o godzinie 15.30 w sali 3D.
Miedzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole.
14 września 2018 roku obchodziliśmy po raz czwarty w naszej szkole /15 raz na całym świecie/Dzień Kropki.

Dyktando szkolne
19 września o godz. 8.00 w sali 1A odbędzie się szkolne dyktando.

Kartka do powstańcow

27 września 1939 r. zostały utworzone "Szare Szeregi". Szare Szeregi były najliczniejszą konspiracyjną organizacją młodzieżową, która w połowie 1944 r. liczyła ponad 15 tyś. członków. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 im. Szarych Szeregów chce pamiętać o tych, którzy w okresie II wojny światowej, ale także po jej zakończeniu walczyli o wolną Polskę. Uczestniczymy w projekcie "BohaterON w Twojej szkole".

Grand Prix szkolnego konkursu plastycznego

Grand Prix szkolnego konkursu plastycznego z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki zdobyła uczennica klasy II d Klaudia Dymek, a wyróżnienia trafiły do: Mileny Głowaczewskiej (klasa I c), Gabriela Piwowarczyka (klasa I c), Nicole Kossakowskiej (klasa II a), Natalii Ogonek (klasa II d), Julii Rychłowskiej (klasa II d) i Tymona Dębca (klasa III b). Gratulujemy!

DYSKOTEKA!

25 września 2018r. (wtorek) odbędzie się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka (i ogłoszenie wyników wyborów)
ZAPRASZAMY od 16:00 do 19:00
wstęp 3zł
GRA NAM DJ
(buty zamienne + dobry humor)

„Czas honoru. Mieszkańcy powiatu chrzanowskiego na frontach I wojny światowej”

Od 17 do 28 września uczniowie  naszej szkoły mogą zapoznać się z wystawą „Czas honoru. Mieszkańcy powiatu chrzanowskiego na frontach I wojny światowej".  Wystawa została udostępniona przez Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie w ramach projektu pt. „W stronę Niepodległości" finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2018.

Tabliczka mnożenia na historii?
Dzisiaj w szkole zaczęliśmy „Tydzień Tabliczki Mnożenia". A skoro tak, to nie mogło zabraknąć zadania matematycznego na lekcji historii. Wyszukiwanie informacji, wykorzystanie umiejętności z innych przedmiotów to niestety pięta achillesowa wielu uczniów, również w naszej szkole. Korzystając z okazji, że dzięki uprzejmości Muzeum w Chrzanowie im. I. i M. Mazarakich możemy zobaczyć wystawę „Czas honoru. Mieszkańcy powiatu chrzanowskiego na frontach I wojny światowej." zabieramy się do pracy - zgodnie z stwierdzeniem, że zapamiętujemy 30% z tego, co widzimy, a 90% z tego co robimy. Po krótkim wprowadzeniu czas na zadania.
Regulamin Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

Regulamin Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów województwa małopolskiego.

Etap szklny odbędzie się 17. 10. 18 r o godz. 13.00

regulamin

Zapraszamy do udziału w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego uczniów szkoły podstawowej

Tematyka konkursu: W poszukiwaniu szczęścia.

Konkurs “Listy do przyszłości”

Zamek Królewski na Wawelu oraz TAURON zapraszają do udziału w Konkursie "Listy do przyszłości", który organizowany jest w ramach projektu "Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę". Konkurs dedykowany jest uczniom klas 4-8 szkół podstawowych z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

100 najlepszych listów wyłonionych w Konkursie umieszczonych zostanie w Kapsule Czasu na Wawelu. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz zaproszenie na uroczystość na Zamku Królewskim na Wawelu.

Zadaniem uczestnika Konkursu jest napisanie listu do swojego rówieśnika z przyszłości, który dotyczyć będzie jednego z następujących tematów:

• Jak spędza czas wolny,
  • Co chciałby robić, gdy dorośnie.

Listy należy oddać do nauczycieli j. polskiego

link do regulaminu