Rekrutacja 2020/2021

Rekrutacja 2020/2021

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-MATEMATYKA.PLUS

Inicjatorem Konkursu OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-
-MATEMATYKA.PLUS jest Amermedia Sp. z o.o.

Konkurs matematyczny ma kilka kategorii, w zależności od klasy, w której uczy się uczestnik:

ORTOGRAFICZNY SUKCES NASZYCH REPREZENTANTEK!
Nasza szkoła tradycyjnie wzięła  udział w  Dyktandzie "O Pióro Burmistrza Chrzanowa",którego XIII  edycja  odbyła się 02.10.19r. w SP10 w Chrzanowie. W tym roku reprezentowały nas: 1.Zofia Dobija z kl.8c 2.Anatolia Dzierwa z kl.7c 3.Anna Oleś z kl.6d.
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
3.10.2019r. trzecioklasiści spotkali się na obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Zbieramy nakrętki dla FRANKA, każda nakrętka na wagę złota!
Zbiórka trwa do końca października 2019r.
Nakrętki można oddać w czasie lekcji wychowawczej (uczniowie 6c będą upoważnieni do odbioru)
lub w sali 16B u p. Szczurek.
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

Szanowni Państwo,

w załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

Uwaga rodzice

Dnia 14 października 2019r w szkole obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych ( art.74 ustawy Karta Nauczyciela)

Dla dzieci, które przyjdą do szkoły w tym dniu będą zorganizowane zajęcia wychowawczo - opiekuńcze w świetlicy szkolnej.

Oddziały przedszkolne pracują normalnie.

_____________________________________________

Małopolski Konkurs Języka Polskiego

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

odbędzie się w dniu 15.10.19 o godzinie 12.30 w salach pawilonu C I piętro.

Uczniów obowiązuje strój galowy oraz zgoda wraz z klauzulą podpisana przez rodzica.

Organizatorzy konkursu

Przedszkolaki z wizytą u strażaków!

W dniach 30.09., 01.10 oraz 02.10.2019 r. przedszkolaki z trzech grup przedszkolnych odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie. Celem wycieczki było poszerzanie świadomości na temat zagrożeń pożarowych oraz kształtowanie bezpiecznych postaw i zachowań dzieci w sytuacji zagrożenia.

KONKURS WIEDZY O GÓRACH

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Górach organizowanym przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oddz. Chrzanów
Temat konkursu : Beskid Żywiecki

ZOSTAŃ ANIOŁEM

Zapraszam do współorganizacji Mikołajek w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Jak można pomóc? Konkretnie potrzebne są prezenty , jakie?
Tylko nowe: Maskotki, kocyki, poduszki, kredki, kolorowanki, książki, farby, klocki, gry, czapeczki, apaszki, puzzle.

Zachęcamy do napisania listu do chorego dziecka, do jego rodziców, można też przygotować własnoręczną laurkę.

Przygotowane prezenty, laurki proszę o przynoszenie do sali 2a

Zbiórka trwa od 15 października do 15 listopada 2019 r.

Katarzyna Zięba

XVIII Ogólnopolski Mityng Pływacki

23 października reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie uczestniczyli w XVIII Ogólnopolskim Mityngu Pływackim Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka.

Harmonogram organizacji próbnych egzaminów w roku szkolnym 2019/2020 dla klas 8 SP

28.10.2019r. roku (poniedziałek) - część humanistyczna

29.10.2019 roku (wtorek) - część matematyczna

30.10.2019r.( środa) - język angielski

Fundacja Redemptoris Missio

Fundacja Redemptoris Missio przyznała naszej szkole wyróżnienie "Szkoła z misją" za zaangażowanie w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących.

Tegorocznymi Stypendystami Fundacji Św. Mikołaja zostali:

Wiktoria Ziober kl. 8b

Bartłomiej Środa kl 7a

Oskar Wójcik kl. 6d

Gminny Konkurs Pięknego Czytania

Rajd
W piątek 25 października klasa Vbi oraz uczniowie z grupy Kaktusy Helenki udali się na rajd do Trzebini. Korzystając z pięknej pogody podziwialiśmy polską złotą jesień, wędrując przez pola i lasy ziemi chrzanowskiej.

2020: styczeń, luty, marzec, kwiecień
2019: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień