Wojewódzkie Igrzyska Mlodzieży Szkolnej w pływaniu

Justyna Poznańska i Kacper Szczurek stanęli na podium podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Nowym Sączu. Nasza uczennica została mistrzynią Małopolski na 50 m stylem grzbietowym rywalizując ze starszymi dziewczętami, a Kacper w stylu motylkowym zdobył „srebro" ulegając zaledwie 0.03 sek. reprezentantowi ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Również drugie miejsce w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym zdobyła drużyna chłopców , która popłynęła w składzie: Kacper Szczurek, Patryk Kawala, Konrad Cora, Ignacy Walenciak, Wiktor Ziach oraz Igor Madejski. W zawodach wojewódzkich naszą szkołę reprezentowały ponadto: Luiza Rajca, Oliwia Słobodziańska, Martyna Smolik, Oliwia Głowacz, Wiktoria Gwizdała i Patrycja Taborska.

Warto dodać, że uczniowie SP 8 Chrzanów już od kilku lat zajmują czołowe miejsca w Małopolsce w zawodach organizowanych pod patronatem SZS.