KlasA 2b

Wszyscy wiedzą, że tygryski lubią brykać! My także J , dlatego 28 listopada 2017r. wraz z kolegami z klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyliśmy w I Festiwalu Zabaw Integrujących i świetnie się razem bawiliśmy. Przygotowaliśmy różne gry i zabawy, było nam bardzo wesoło. Na zakończenie pozowaliśmy do wspólnego zdjęcia. Otrzymaliśmy soczki i grę, abyśmy mogli kontynuować nasze brykanie!

17 listopada 2017r. uczestniczyliśmy w XVII Powiatowym Festiwalu Twórczości Integracyjnej w Trzebini. Przygotowywaliśmy się do niego bardzo wytrwale, aby osiągnąć sukces. Zaprezentowaliśmy układ taneczny do piosenki z bajki Pszczółka Maja i wróciliśmy z nagrodami i wyróżnieniem. Naszą klasę reprezentował Mateuszek Papiński oraz Alex Ziółkowski. Przygotowywał nas nasze panie Wioletta Mierniczek i Monika Hojoł, a kolegów z klasy 1c – p. Katarzyna Zięba, z klasy 3b – p. Anna Marcisz oraz Magdalena Bucior.

22 listopada 2017r. uczestniczyliśmy w podsumowaniu XVI Gminnego Przeglądu Twórczości Profilaktyki Uzależnień. W tym prestiżowym i jakże ważnym konkursie laureatem została nasza koleżanka Alusia Brzana i nasz kolega Miłoszek Hofman. GORĄCO IM GRATULUJEMY!!!

Rok szkolny 2017/2018 w klasie 2bi rozpoczął się bardzo atrakcyjnie. Nie zapominając o systematycznej nauce, mamy czas także na przyjemności. Oto kilka z nich:

- udział w Szkolnym Święcie Kropki: wyróżnienie otrzymała Julcia i Marysia;

- wycieczka do chorzowskiego planetarium;

- klasowe święto z okazji Dnia Chłopaka;

- wycieczka do Wygiełzowa na warsztaty malowania na szkle;

- udział w spotkaniu autorskim z p. Waldemarem Cichoniem autorem książek o Cukierku;

- klasowy Dzień Zdrowej Żywności, kontynuowany w każdy wtorek;

- wyjście do MOKSiR na przedstawienie „Pinokio”;

- wycieczka do Centrum Kultury Japońskiej Manggha w Krakowie na warsztaty kaligrafii oraz poznanie kultury japońskiej;

- udział w Paraolimpiadzie.

Przygotowaliśmy także prace konkursowe na XVI Gminny Przegląd Twórczości Profilaktyki Uzależnień „Razem tworzymy trzeźwą przyszłość - jesteśmy wolni od nałogów (alkoholu, narkotyków, papierosów)” i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Obecnie przygotowujemy się do udziału w Festiwalu Twórczości Integracyjnej w Trzebini. Czekają nas także inne atrakcje, ale o tym poinformujemy później ;-)

W.M./M.H